Hizmetlerimiz

Uygulamakta Olduğum Tedaviler Hakkında Detaylı Bilgiye Ulaşabilirsiniz.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik Diş Hekimliği, hastanın kişisel istekleri doğrultusunda sağlıklı ve estetik gülüşü planlamaktır. Dişler, birbirleri ve onları çevreleyen yumuşak dokular ile uyumlu olarak dizilmiştir. Estetik gülüş ‘ün temel elemanları dişlerdir ve dolayısıyla diş şekilleri ve anatomik özellikleri hakkında kapsamlı olarak bilgi sahibi olmak, tüm tedavilerin temelini oluşturur. İyi tasarlanmış bir gülüşün nasıl olması gerektiği hakkında daha fazla fikir sahibi olabilmek için, yüz hatlarının iç ve dış kenarları incelenmelidir.

İMPLANTOLOJİ

Travma, diş eti hastalığı ve çürük gibi çeşitli nedenlerden dolayı doğal dişlerini kaybetmiş hastaların; titanyum veya seramik esaslı yapay köklerin çene kemiğine yerleştirilmesi ve üzerilerine sabit ya da hareketli protezler yapılmasıyla hastanın diş eksikliğinin giderildiği tedavi şeklidir.

BRAKETSİZ ORTODONTİ

Diş ve Çene Bozukluğu Tedavisi

Şeffaf Plak ile (İnvisalign) Ortodontik Tedavi; hastalarımıza yapılan analizler sonucunda kişiye özgü üretilen özel plaklar ile yapılan Ortodontik tedavidir. Braket ve teller kullanılmadığından, hastalarımıza sosyal yaşamlarında maksimum konfor sağlayabilmekteyiz. İnvisalign Ortodontik Tedavi, istediğiniz gülüşe kavuşmanızı sağlayacak, en estetiksel ve şeffaf çözümdür.

ENDODONTİ

Kanal Tedavisi vb.

Endodontik tedavinin en önemli amaçlarından biri  kök kanal sisteminin foramen apikalede dentin-sement bileşimine kadar inert bir materyalle sızdırmaz bir şekilde doldurulmasıdır. Kök kanallarının mükemmel bir şekilde doldurulmasını sağlamak amacıyla gütaperka ağırlıklı çeşitli kanal dolgu patları kullanılmaktadır. Günümüzde çok sayıda kanal dolgu maddesi mevcut olmasına rağmen ideal kanal dolgu patı ile ilgili arayışlar sürmektedir.

PERİODONTOLOJİ

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Periodontoloji, diş hekimliğinin bir bölümü olup dişleri çevreleyen yumuşak ve sert dokuların anatomi fizyoloji ve histolojisini inceleyen; bu dokularda meydana gelen hastalıkları araştıran, bu hastalıkların tedavisini ve tedavi sonucu elde edilen sağlığın devamlılığını sağlayan bilim dalıdır.

PEDODONTİ

Çocuk Diş Tedavisi

Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği), 0-13 yaş grubu çocukların süt ve
daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal
ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini
amaçlayan bir anabilim dalıdır.

PROTEZ

Protetik diş tedavisi, kaybedilen dişler ve ağız içi çevre dokuların hastaya tekrar kazandırılmasını hedefleyen diş hekimliği bölümüdür. Dişler ve çevre dokularının kaybı estetik, fonksiyonel, fonetik ve moral açısından kayıplara neden olacaktır. Bu nedenle bu kayıpların protezler yapılarak telafi edilmesi gerekir. Diş protezleri temel olarak sabit protezler, hareketli protezler ve implant üstü protezler olarak sınıflandırılabilir.

AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi; ağız, çene ve yüz bölgelerindeki yumuşak ve sert dokuların konjenital (doğumsal) ve kazanılmış (edinsel) hastalıkları ile enfeksizyöz, travmatik ve her türlü patolojik nedenlerin yol açtığı estetik, fonksiyonel ve fonetik sorunların medikal ve cerrahi tedavisini gerçekleştiren tıbbi bir uğraş alanıdır.

BLEACHİNG

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma yöntemi (Bleaching), bazı özel ilaçlarla diş taşı, çay, kahve, sigara vb. etkenlerle renk değiştirmiş olan dişlerin, renklerini birkaç ton açmak için uygulanan yöntemdir. Farklı renklenmeler farklı tedaviler gerektirir. Bu nedenle ne tip bir uygulama yapılması gerektiğine diş hekimiz ile birlikte karar vermeniz, piyasada satılan beyazlatma ürünlerini doktorunuza danışmadan kullanmamanız en doğrusudur.

AĞIZ KOKUSU TEDAVİSİ

Günümüzde dış görünüş ve insanlar üzerinde bıraktığımız etki hepimiz için çok önemlidir. Bu nedenle, iletişim içinde olduğu insanları rahatsız edecek bir ağız kokusuna sahip olmak kişinin psikolojisini bozabilir. Ağız kokusu tedavisi, kokuya neden olan rahatsızlığın giderilmesiyle sağlanır.

DENTAL TEMİZLİK

Ağız, diş ve diş etlerinin genel bakımıdır, ferahlatma işlemidir. Beyaz dişler, sağlıklı diş etleri ve ferah bir nefes için Dental Temizlik yapılmaktadır. Dental Temizliğin içinde; diş taşı temizliği, diş eti tedavisi ve bakımı, plak temizliği ve kontrolü ile beyazlatma (bleaching) uygulamaları yapılmaktadır. İşlem sonrası, diş ve diş etlerinizdeki rahatlama, güvenle gülümsemeyi de beraberinde getirecektir.

Mutlu Gülüşlere Sahip Olmak İster misiniz?

WHATSAPP